۱۸ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۱۸, ۱۳۹۸

هشدار برای علاقمندان کفش پاشنه بلند

0 دیدگاه

 هشدار برای علاقمندان کفش پاشنه بلند

بانو هایي که مدام کفش پاشنه بلند به پا میکنند باید دقت داشته باشند که سلامت بدن خود را نباید فدای زیبایی بکنند. شما هم عاشق پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند هستید؟ فکر می کنید استایل مهمانی رفتن‌تان بدون پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند مورد علاقه‌تان کامل نمی شود؟ یک جفت کفش پاشنه بلند جزء ملزومات مد و لباس زنان در سراسر دنیا هست. ولی، آیا از خطرات پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند برای سلامتی‌تان آگاه هستید؟
بسیار مفید، این مطلب به ۱۰ علت اشاره میکند که چرا برای حفظ سلامتی‌تان باید از پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند یا کفش هاي پاشنه سوزنی امتناع کنید! اگر می خواهید از این دلایل مطلع شوید، بهتر هست این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

در ادامه به ۱۰ عارضه جانبی پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند اشاره میکنیم:

۱. درد ناحیه‌ي پایین کمر

پوشیدن کفش‌هاي پاشنه بلند نشان می دهد شما بر قله‌ي مد ایستاده‌اید. این کفش‌ها معمولاً بسیار شیک و زیبا میباشند و میتوانند کلاس‌تان را بالا ببرند. ولی راحتی و کفش پاشنه بلند دو مقوله‌اي میباشند که هرگز با یکدیگر سازگاری ندارند. کفش‌هاي پاشنه بلند به طور کامل نمی توانند

از تمام نقاط پاهای‌تان به طور یکسان نگه داری کنند. این کفش‌ها باعث پخش نامتعادل وزن روی پاهای‌تان می شوند و ممکن هست باعث ایجاد درد، التهاب، و فشار در ناحیه‌ي پایین کمر‌تان شوند.

۲. درد در ناحیه‌ي ساق پا

درد ماهیچه‌هاي ساق پا از دیگر عوارض جانبی پوشیدن کفش‌هاي پاشنه سوزنی هست. این کفش‌ها همین طور میتوانند به تورم رگ‌ها منجر شوند که نه تنها ظاهر پاهای‌تان را زشت و ناخوشایند می کند، بلکه بسیار دردناک نیز هست. اگر میخواهید همۀ وقت} زیبایی ساق پاهای‌تان را به رخ دیگران بکشید، باید از پوشیدن کفش‌هاي پاشنه بلند دوری کنید.

۳. پا درد

کفش‌هاي پاشنه بلند یا پاشنه سوزنی شکل و طراحی خاصی دارند که بسیار شیک و مد روز به نظر میرسند. بعد از یک روز کامل ایستادن روی پاهای‌تان، با این کفش‌هاي آزاردهنده، به احتمال چندان دچار پا درد خواهید شد. به این ترتیب، امکان دارد درد شدیدی را در انگشتان، کف، قوس یا پاشنه‌ي پاهای‌تان احساس کنید.

۴. پیچ خوردگی مچ پا

پوشیدن یک جفت کفش پاشنه بلند خوش‌فرم به سراسر لباس و اندام‌تان شکوه و جذابیت می‌بخشد. فقط زمان‌هایي میتوانید کفش پاشنه بلند بپوشید که قرار هست روی سطوح هموار راه بروید. ولی همۀ وقت} به طور بالقوه در هر مهمانی گودی، دست‌انداز، و سنگ‌ها می‌‌توانند انتظارتان را بکشند

تا با کفش‌هاي پاشنه بلندتان نقش زمین شوید و مچ پای‌تان پیچ بخورد. جدای از پیچ خوردگی مچ پاها، چنین سقوطی ممکن هست با شکستن مچ، و مجروح شدن آرنج و زانوهای‌تان منجر شود. و اگر بسیار بد و ناشیانه روی زمین فرود بیایید، حتی ممکن هست صدمات بدتری نیز در انتظارتان باشد. از پوشیدن هرروز‌ي این کفش‌ها امتناع کنید. و اگر هم پوشیدن کفش‌هاي پاشنه بلند جزء ضروریات‌تان هست، آن‌ها را فقط در مراسم خاص بپوشید.

۵. ایجاد انحنای ناخوشایند در ستون فقرات

بیش‌تر زنان مد روز معمولاً کفش‌هاي پاشنه بلند می پوشند تا کمرهای باریک و اندام ساعت شنی‌شان را به رخ دیگران بکشند. کفش‌هاي پاشنه بلند قوس پایین کمر را از حد معمول بیش‌تر میکند. در واقع، بلندی پاشنه مستقیما با درجه‌ي قوس کمرتان در رابطه هست. قوس بیش از اندازه کمر می تواند باعث ایجاد درد غمگین کننده‌اي در نواحی بالا و پایین کمرتان شود.

۶. تنگ شدن رگ‌هاي خونی

کفش‌هاي پاشنه بلند معمولاً پاهای‌تان را بلندتر و باریک‌تر نشان می دهند. شکل و طراحی این کفش‌ها پاهای‌تان را به اجبار در حالتی واقعا غیر طبیعی قرار می دهد؛ پوشیدن این کفش‌ها هر چیزی برای‌تان به همراه دارد، به غیر از راحتی. این فشار بر روی پاهای‌تان می تواند به کاهش جریان خون منجر شود. در موارد شدیدتر، حتی میتواند باعث پاره شدن رگ‌هاي خونی‌تان شود.

۷. کج شدن و به هم ریختن شکل طبیعی پاها

انگشت چکشی پا یکی از خطرناک‌ترین عوارض جانبی پوشیدن کفش‌هاي پاشنه بلند به تعداد می رود. حالت غیر طبیعی پا، فشار چندان روی کف پا، رگ‌هاي خونی، و کمر باعث تغییر شکل انگشتان پا میشود که به این حالت انگشت چکشی میگویند.

۸. ضعیف شدن رباط‌ها

پوشیدن کفش‌هاي پاشنه بلند باعث ضعیف شدن رباط‌هاي‌تان میشود. برای محافظت از پاهای‌تان در مقابل هرگونه آسیب و آسیب باید عطای این کفش‌ را به لقای‌اش ببخشید.

۹. زانو درد

انحنای ناخوشایند پا هنگام پوشیدن کفش‌هاي پاشنه بلند فشار بسیار زیادی بر مفصل زانو وارد می‌آورد. این فشار غالبا باعث ایجاد آرتروز میشود.

۱۰. کشیدگی بیش از اندازه‌ي انگشتان پا

از دیگر تاثیرات ویرانگر پوشیدن دائمی کفش‌هاي پاشنه بلند اثبات ماندن انگشتان پا در حالت کشیدگی دائمی هست.حالا دیگر می دانید سلامتی‌تان چه تاوانی برای این کفش‌هاي خوشگل پس میدهد. امیدوار هستیم مطالعه‌ي این مطلب درمورد‌ي عوارض جانبی پوشیدن کفش‌هاي پاشنه بلند توانسته باشد متقاعدتان کند پیش از پوشیدن این کفش‌ها یک‌بار دیگر مفید فکر کنید.